3 783

Toyota стана поредната жертва на кризата с чипове

  • toyota
  • криза
  • чипове
  • полупроводници

Японската компания ще произведе близо 25% по-малко автомобили през месец февруари

Toyota стана поредната жертва на кризата с чипове - 1
Галин Ганев Галин Ганев Автор във Fakti.bg

Много експерти твърдят, че кризата с полупроводници е към своя край и в последните месеци на тази година положението ще се подобри значително. Преди това да се случи обаче, един от най-големите производители на автомобили се оплака, че няма да покрие плановете си за месец февруари и ще произведе с близо 25% по-малко коли.

Toyota стана поредната жертва на кризата с чипове

В скорошно изявление от Toyota стана ясно, че от марката са сериозно засегнати от недостига на чипове и това ще се отрази сериозно през следващия месец. Заводите на марката в целия свят трябва да произведат около 700 хиляди автомобила през февруари, което е с около 150 хиляди по-малко от предварителните планове.

Toyota стана поредната жертва на кризата с чипове

Подобно на много други брандове, от Toyota също ще предприемат мерки за справяне с кризата, но все още няма ясни данни за това кога тя ще приключи и по какъв начин ще се отрази на доставките на автомобили в следващите месеци.

Поставете оценка:
Оценка 3.7 от 6 гласа.

Свързани новини