2 400

Новата електрическа Honda ще използва платформа на GM

  • honda
  • honda e
  • gm

Моделът Prologue ще бъде позцициониран в SUV сегмента

Новата електрическа Honda ще използва платформа на GM - 1
Снимка: Honda
Галин Ганев Галин Ганев Автор във Fakti.bg

Вторият изцяло електрически модел на Honda ще бъде построен на платформата Utilium на General Motors, като заедно с това ще използва батерии и технологии на американския гигант.

Очаква се Prologue да дебютира в следващата година, като от Honda поставят големи надежди върху модела и се надяват процеса на електрификация да започне именно с него.

Все още не се знаят никакви технически характеристики, като за момента единствено знаем, че ще бъде позициониран в SUV сегмента и по план ще бъде произведен в големи количества.

Поставете оценка:
Оценка 3.5 от 4 гласа.

Свързани новини