Технологиите не ни правят богове, а ни показват какво все още не знаем от това да сме човеци. Това каза Пламен Русев – основателят на Webit, в „Събуди се” по Нова тв.
Той смята, че хората могат да се подготвят за бъдещето.
„Когато говориш за бъдеще, трябва да говориш с емпатия и със сърце”, посочи той. И допълни, че неговата цел е да помогне на хората да се адаптират към съвременната технологична реалност.
„Това, че машините мислят, не е страшно. Страшно е, ако хората спрем да го правим. Когато виждам все повече хора, които се опитват „да изкарат” мозъка си и „да го вкарат” в телефона и съответният агент да из подсказва какво да говорят, какво да правят, как да напишат домашното – това е страшното”, смята той
Русев направи и няколко прогнози.
„В свят на екрани, контактът очи в очи ще бъде лукс. Ние тепърва ще почнем да инвестираме в това. В обозримо бъдеще, битката няма да бъде за нефт и земя, а за биологичните ни данни и за ДНК”, каза той.
По негови думи когато започнем да създаваме биологични единици, човешкото ще стане все по-малко ценно. И затова посъветва да пазим биологичните си и лични данни. „Това не е шега, това е най-ценното, което ни прави хора”, допълни той.
„Светът около нас става все по-програмируем. Самата реалност ще бъде смесена – виртуална и реална”, каза Русев.