6 567

7000 служители от "Арсенал" спират работа

  • арсенал
  • казанлък
  • скъп ток

Решението е съгласувано със синдикатите в завода

7000 служители от "Арсенал" спират работа - 1
Снимка: БГНЕС
Светослава Ингилизова Светослава Ингилизова Автор във Fakti.bg

Оръжейният завод „Арсенал” Казанлък пуска служителите си в принудителен отпуск за близо месец, съобщи Нова ТВ. Компанията е взела решението заради повишените цени на консумативите, горивата и енергията. Допълнителен фактор се е оказала и петата вълна на пандемията. В предприятието работят около 7000 души, които ще преустановят работа от 17 януари до 11 февруари. Решението е съгласувано със синдикатите в завода.

България
Поставете оценка:
Оценка 3.6 от 20 гласа.

Свързани новини