2 466

Балтова: Радваме се на отличен сезон

  • стела балтова
  • министър
  • туризъм

Броят на посетителите наближава 3 милиона, отчете министърът на туризма

Балтова: Радваме се на отличен сезон - 1
Снимка: БГНЕС
Тихомир Шумов Тихомир Шумов Автор във Fakti.bg

Категорично се радваме на отличен летен сезон, защото броят на посетителите наближава 3 милиона - това е ръст с 83 процента спрямо миналата година. Първите пет месеца отчитахме само спадове, дори спрямо миналата година. Това каза пред NOVA министърът на туризма Стела Балтова.

Този ръст в летния сезон се дължи на няколко неща: на отговорността на персонала в заведенията и хотелите за спазването на противоепидемичните мерки, а и самите посетители също са отговорни - и към начина на пътуване, и към посещенията.

Тази година туристи от Румъния, Полша, Украйна, Чехия, Турция, са най-многобройни по Черноморието ни. За съжаление не можем да очакваме ръст на посетителите от Израел, но засега нещата вървят добре, увери министърът на туризма.

България
Поставете оценка:
Оценка 2.8 от 12 гласа.

Свързани новини