4 453

Германска компания ще произвежда електромобили у нас

  • кирил петков
  • nехt.е.go

Предстои финализиране на процедурата за започване на инвестиционния проект

Германска компания ще произвежда електромобили у нас - 1
Снимка: БГНЕС
Венцислав Михайлов Венцислав Михайлов Автор във Fakti.bg

На 10 юли министър Петков и представители на германски производител на електромобили ще подпишат документи, с които се финализира процедурата за започване на инвестиционния проект на компанията в България. Това съобщиха от Министерството на икономиката.

С официалната церемония ще бъде дадено началото на инвестиция за изграждането на първия по рода си завод за електромобили у нас.

Преди няколко дни министър Петков съобщи, че държавата преговаря с гepмaнcĸия cтapтъп Nехt.е.GО, който да произвежда електромобили у нас.

България
Поставете оценка:
Оценка 4.3 от 22 гласа.

Свързани новини