1 533

Ferrari ще ограничи автономните системи на колите си, за да запази емоцията

  • ferrari
  • автономност
  • автопилот

Италианците не смятат да надвишават Ниво 2 

Ferrari ще ограничи автономните системи на колите си, за да запази емоцията - 1
Галин Ганев Галин Ганев Автор във Fakti.bg

На пазара останаха едва няколко автомобилни производителя, които не се „поддадоха“ на електрификацията и новите технологии или поне към момента. Един от тези производители е Ferrari, които смятат да запазят това и в бъдеще или поне що се отнася до новите технологии и автономните системи за шофиране. От компанията обявиха, че ще ограничат системите за подпомагане на водачите що се отнася до автономното шофиране.

Ferrari ще ограничи автономните системи на колите си, за да запази емоцията

В изявление на италианската марка стана ясно, че от компанията не смятат да оборудват своите автомобили със системи над Ниво 2 или Ниво 2+, за да запазят емоцията от шофирането. Това решение е в напълно противоположна посока от това на повечето автомобилни производители, които се стремят да автоматизират максимално своите автомобили.

Ferrari ще ограничи автономните системи на колите си, за да запази емоцията

При следващото Ниво 3 на автономност, автомобилите могат сами да шофират в определени участъци, а водачът може да гледа филми, да отговаря на имейли и други подобни задължения, докато стои зад волана на самоуправляващата се кола. Към момента единствено Mercedes предлага подобна система в Европа.

Поставете оценка:
Оценка 3 от 6 гласа.

Свързани новини