7 768

BMW също спря да предлага екстри за своите автомобили

  • bmw
  • чипове
  • екстри
  • apple carplay
  • android auto

Най-новите жертви на кризата с чиповете са Apple CarPlay и Android Auto

BMW също спря да предлага екстри за своите автомобили - 1
Галин Ганев Галин Ганев Автор във Fakti.bg

Очакванията, че ситуацията с липсата на полупроводници ще се подобри през тази година изглежда не са обречени на особен успех след като още един от най-големите автомобилни производители обяви, че се отказва от екстри поради недостига на чипове. Според информация от ANE, някои модели на марката вече не предлагат екстрите Apple CarPlay и Android Auto, които осигуряват връзка между смартфон и инфотеймънт системата на колата.

BMW също спря да предлага екстри за своите автомобили

Това се случва поради смяна на доставчика на чипове, който също доставя новите компоненти без поддръжка на Wi-Fi. Все още не е ясно точно кои модели са засегнати от настоящия проблем, но изглежда, че клиенти вече са получили подобни автомобили в Америка и Европа, става ясно от различни форуми на марката.

BMW също спря да предлага екстри за своите автомобили

От BMW обещават да оправят проблема чрез софтуерен ъпдейт през юни, но все още няма информация кога и как точно ще се случи това. Припомняме, че през изминалата година някои модели на марката бяха лишени от сензорни екрани на инфотеймънт системата, отново поради подобни проблеми, свързани с липсата на полупроводници.

Поставете оценка:
Оценка 3.5 от 11 гласа.

Свързани новини