2 982

Система от камери ще глобява шумните коли в САЩ

  • ню йорк
  • сащ
  • коли
  • шумни коли
  • генерация
  • ауспух

Първите нарушители вече са получили своите глоби

Система от камери ще глобява шумните коли в САЩ - 1
Галин Ганев Галин Ганев Автор във Fakti.bg

Властите в Ню Йорк ще се борят с шумните автомобили с нова система от камери. С помощта на микрофони, камерите ще улавят колите с неизправна генерация или преработена такава и ще предават информацията за тях към система, която автоматично ще изпраща глоби на нарушителите.

Първите „пострадали“ от новите системи вече получиха своите глоби, става ясно от публикация на един от нарушителите. В прикаченото писмо е вписан автомобилът му (BMW M3), заедно с регистрационния номер, както и мястото и часа в който е засечен да го шофира.

Система от камери ще глобява шумните коли в САЩ

За това си нарушение той трябва да плати глоба от максимум 875 долара, а след това да премине и през пункт на който да бъде измерен шума от генерацията. Ако той отново не е в нормите, водачът ще получи втора глоба.

Поставете оценка:
Оценка 3.9 от 11 гласа.

Свързани новини

  • Нов роботизиран камион за US армията
    Нов роботизиран камион за US армията
    Американският стартъп Harbinger, който до момента трупаше сериозен авторитет с разработката на електрифицирани търговски камиони, сключи стратегически ...
    10.06.2026
    0