5 379

Opel ще предлага само ел. автомобили от 2028 година

  • opel
  • manta
  • manta e

Компанията ще произвежда Manta, но не като двуврато купе

Opel ще предлага само ел. автомобили от 2028 година - 1
Снимка: Opel
Галин Ганев Галин Ганев Автор във Fakti.bg

Opel е поредния автомобилен производител, който съобщава, че преминава изцяло на ток. Германската марка, част от Stellantis си поставят за цел 2028 година, като заедно с това компанията ще се пробва да навлезе и на пазара в Китай, както и да възроди един от култовите си модели – Manta.

За съжаление на феновете, новата Manta няма да има много общо с предшественика си или концепта който видяхме преди няколко месеца, а ще бъде построена на изцяло нова платформа. Най-вероятно новия модел ще бъде позициониран в сегмента на кросоувърите, ако трябва да съдим по кадрите които от марката споделят.

Плановете за навлизане в китайския пазар все още не са съвсем ясни и от Opel не споделят подробности за тях. Към момента знаем единствено, че там компанията също ще заложи на електрически автомобили.

Поставете оценка:
Оценка 4.4 от 7 гласа.

Свързани новини