509

Григор Димитров: Време е да надграждам

  • григор димитров
  • тенис
  • майорка
  • победа
  • турнир
  • български тенисист
  • успех
  • спортни новини

Българският ас демонстрира класа и увереност в първия си мач на турнира в Майорка

Григор Димитров: Време е да надграждам  - 1
Снимка: БГНЕС/EПA
Тихомир Шумов Тихомир Шумов Автор във Fakti.bg

Григор Димитров започна участието си на тенис турнира в Майорка с категорична победа над австралиеца Марк Полмънс. Българският тенисист не остави съмнения в превъзходството си, като затвори срещата с 6:1, 7:6(3) и показа, че е готов за нови върхове.

След двубоя Григор не скри задоволството си от представянето. „Изключително съм щастлив от начина, по който започнах турнира. Чувствам, че сега е моментът да надграждам постигнатото и да повиша очакванията към себе си“, сподели той с усмивка. Първият сет бе истинска демонстрация на възможностите му, а самият Димитров го определи като „напомняне, че все още съм на високо ниво“.

Въпреки успешния старт, Григор предпочита да не мисли прекалено напред. „Не искам да се вторачвам в бъдещите кръгове. За мен е важно да изиграя възможно най-много мачове и да се наслаждавам на играта ден за ден“, подчерта българинът.

Димитров не пропусна да благодари на публиката, която го подкрепяше въпреки високите температури. „Колкото по-горещо е, толкова по-добре се чувствам на корта. Имам достатъчно опит, за да се справям с подобни условия. Благодаря на всички, които дойдоха да ме гледат в тази жега“, каза още той.

Поставете оценка:
Оценка 3.2 от 5 гласа.

Свързани новини