След двубоя Григор не скри задоволството си от представянето. „Изключително съм щастлив от начина, по който започнах турнира. Чувствам, че сега е моментът да надграждам постигнатото и да повиша очакванията към себе си“, сподели той с усмивка. Първият сет бе истинска демонстрация на възможностите му, а самият Димитров го определи като „напомняне, че все още съм на високо ниво“.
Въпреки успешния старт, Григор предпочита да не мисли прекалено напред. „Не искам да се вторачвам в бъдещите кръгове. За мен е важно да изиграя възможно най-много мачове и да се наслаждавам на играта ден за ден“, подчерта българинът.
Димитров не пропусна да благодари на публиката, която го подкрепяше въпреки високите температури. „Колкото по-горещо е, толкова по-добре се чувствам на корта. Имам достатъчно опит, за да се справям с подобни условия. Благодаря на всички, които дойдоха да ме гледат в тази жега“, каза още той.