2 086

30% повече туристи в Банско

  • банско
  • зима
  • ски

Оценка на зимния сезон

30% повече туристи в Банско - 1
Снимка: БГНЕС
Венцислав Михайлов Венцислав Михайлов Автор във Fakti.bg

Официалният зимен ски сезон в Банско приключи с химна в чест на банските скиори. В курорта все още се отърсват от тежките месеци в ковид кризата. Градът дори бе напълно карантиниран за 14 дни. Местните хотелиери отчитат, че туристите са били с около 30% повече от миналата година.

Всички любители на ските съжаляват, че сезонът е приключил, защото в планината все още има достатъчно сняг, за да се кара. Според любители в най-високите части на планината има сняг за поне още 3 седмици.

От фирмата концесионер признават, че сезонът свършва сега, защото заради намалелия брой скиори не могат да се покрият разходите.

България
Поставете оценка:
Оценка 3.7 от 3 гласа.

Свързани новини

За нас

Контакт с нас

Общи правила

© Резон Медиа 1993-2026 - София 1000, ул. Карнеги 11А