От днес заведенията в столицата вече работят без вечерен час, предаде NOVA.
Решението е на Областния кризисен щаб. Причината за това е спадът в новозаразените от COVID-19 в София. Въпреки това остава в сила мярката за запълване на максимум 50 процента от капацитета на заведенията.
От бранша подкрепиха отмяната на вечерния час, но добавиха, че настояват да отпаднат и останалите мерки заради претърпените от тях загуби. От местния щаб ще наблюадават епидемиологичната ситуацията през следващите дни и при необходимост са готови отново да върнат вечерния час.
България
Поставете оценка:
Оценка 4.3 от 6 гласа.