2 419

Ресторантьорите обявиха бойкот на мерките

  • ресторантьори
  • мерки
  • бойкот
  • бизнес
  • заведения

Ако ни притиснат – излизаме на улицата, заявиха от бранша

Ресторантьорите обявиха бойкот на мерките - 1
Снимка: БГНЕС
Тихомир Шумов Тихомир Шумов Автор във Fakti.bg

Два часа продължи извънредната среща на собствениците на заведения. На нея бяха обсъдени новите антиCOVID мерки в София и беше взето единодушно решение – бойкот на заповедта, ограничаваща работата им, предаде NOVA.

От бранша решиха, че продължават работа протестно, а ако бъдат проверявани са готови на протести на жълтите павета. Причината за бойкота е основно вечерният час, с който на практика нощните заведения няма да могат да работят.

Евгени Зумпалов от Сдружението на заведенията в България и Павлин Петров от Българската асоциация на заведенията заявиха, че държавата уронва престижа на бранша и му нанася непреодолими финансови загуби. Те бяха категорични, че ще заведат искове срещу България заради въпросната заповед, ограничаваща капацитета за работа на заведенията до 50% и налагаща вечерен час до 22 ч.

България
Поставете оценка:
Оценка 3.4 от 26 гласа.

Свързани новини