7 417

Красимир Стойчев: Нелепи са приказките защо токът не остава в България

  • красимир стойчев
  • ток
  • износ
  • цена

Високата цена на тока е много добра за българската икономика, заяви предприемачът

Красимир Стойчев: Нелепи са приказките защо токът не остава в България - 1
Снимка: Стопкадър bTV
Тихомир Шумов Тихомир Шумов Автор във Fakti.bg

"Високата цена на тока е много добра за българската икономика. Ако погледнем нещата – ние изнасяме всеки ден, всеки час по гигават и половина ток. Това са огромни пари, които България печели. Ред приказки защо токът не остава в България са нелепи. Когато имаш свръхпечалба ти имаш шанс да компенсираш тези, които имат нужда и имаш шанс да модернизираш цялата енергийна система в страната".

Това заяви в предаването „ЕвроДикоФ“ на Телевизия Евроком предприемачът Красимир Стойчев.

Според него заради ниските цени на електроенергията в България производителите не са били стимулирани да правят инвестиции в енергийна ефективност

„Би трябвало да има политика, която да стимулира високоефективното използване на енергията, а такава няма. Трябва да се управлява процесът по преминаване към високоефективна икономика“, обяви той.

България
Поставете оценка:
Оценка 2.5 от 35 гласа.

Свързани новини