2 120

Туроператори ще протестират пред президентството

  • туроператори
  • протест
  • президентство
  • постановление
  • министерски съвет

Причината е постановление на Министерския съвет за кандидатстване за държавна помощ

Туроператори ще протестират пред президентството - 1
Снимка: БГНЕС-архив
Тихомир Шумов Тихомир Шумов Автор във Fakti.bg

Туроператори от обединение "Бъдеще за туризма" излизат на протест пред президентството, предаде БНР. Причината е постановление на Министерския съвет, което определя условията, критериите и реда за кандидатстване за държавна помощ.

Държавната помощ е в размер на 17,5 милиона лева и туроператорите трябва да я използват за връщане на пари за неосъществени пътувания на клиенти през 2020 година заради пандемията от коронавирус. Поставените условия за кандидатстване са неизпълними за някои фирми и така парите няма да достигнат до техните клиенти, твърдят от организацията. Според нейни представители няма чуваемост от Министерството на туризма, затова те настояват и за оставката на министър Стела Балтова. Павлина Илиева - председател на организацията - поясни:

"Искането ни за оставка, това е абсолютно крайна мярка. Ще протестираме пред президентството, защото самият президент заяви, че неговото служебно правителство идва с ясната заявка за законност и прозрачност. В момента нито имаме прозрачност, нито имаме законност. Така че затова ще бъдем пред президентството отпред и затова ще настояваме да се върне обратно правото на закона, за което ние в момента настояваме."

България
Поставете оценка:
Оценка 2.2 от 10 гласа.

Свързани новини