2 920

Шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ постепенно повишава мощността си

  • аец козлодуй
  • шести блок

Няма опасност от изтичане на радиация

Шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ постепенно повишава мощността си - 1
Снимка: БГНЕС
Венцислав Михайлов Венцислав Михайлов Автор във Fakti.bg

Шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ постепенно повишава мощността си. Както е известно, при инцидент вчера изключи една от помпите, захранваща с вода турбинна зала, съобщи бТВ.

Няма опасност от изтичане на радиация, но в резултат на аварията мощността на реактора е била ограничена наполовина.

Инцидентът е причинен от дефектирал клапан, който вече е сменен. Според ръководството на централата, проблемът не е бил сериозен.

След проверка на системите, от снощи е започнало плавно повишаване мощността на хиляда-мегаватовия блок.

Ситуацията има отношение към производството на ток от централата, тъй като другият - Пети блок не работи и е в планов годишен ремонт.

България
Поставете оценка:
Оценка 5 от 2 гласа.

Свързани новини