2 346

Половината от работодателите биха запазили дистанционната форма на работа

  • дистанционна форма на работа
  • работодател

90% обаче прилагат смесена форма на работа

Половината от работодателите биха запазили дистанционната форма на работа - 1
Снимка: БГНЕС
Венцислав Михайлов Венцислав Михайлов Автор във Fakti.bg

Половината от работодателите в България биха запазили дистанционните форми на работа и след като отпаднат противоепидемичните мерки, показва проучване на Българската стопанска камара.

55 на сто от работодателите у нас са въвели дистанционна работа в своите компании след установеното извънредно положение преди една година.

90% обаче прилагат смесена форма на работа - от дома или от офиса, а друга част от бизнеса организира служителите си в определени дни от седмицата да работят от разстояние, а в останалите присъствено.

Проучването показва още, че въпреки широкото прилагане на дистанционната заетост, съществува непознаване на правата и задълженията на работодателите и служителите при работа от разстояние.

България
Поставете оценка:
Оценка 5 от 2 гласа.

Свързани новини